Devredilen Askeri Hastane Personelin Mali Hakları Hakkında Duyuru

Devredilen askeri hastane personelin mali hakları hakkında duyuru, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumunca yayınlanmıştır.

21 Kasım 2016 Pazartesi 14:29
Devredilen Askeri Hastane Personelin Mali Hakları Hakkında Duyuru

Devredilen askeri hastane personelin mali hakları hakkında duyuru, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Kurumunca yayınlanmıştır. Şu şekildedir;

Bu konuda herkesin bildiği üzere, devredilmiş olan askeri hastanelerin borç ve alacakları, sözleşmeleri taşınır taşınmaz varlıkları ve taşıtları tamamı ile Bakanlığa devredilmiştir. Ve bu konu hakkındaki tereddütlerin giderilmesi için Daire Başkanlığı tarafından 19 – 20 Ekim tarihlerinde Ankara’da bu konuda yaşanmış olan sorunlar ve nasıl çözüleceği ile ilgili çalışma hazırlanmıştır.Bu çalışmaya göre ne gibi haklar vardır?

Devredilen personellerin, mevkiisine ve işine bakılmadan tayın bedeli kaldırılmıştır. Mali hakların hesabından tayın bedeli düşülecek dahil edilmeyecektir.
Yataklı hastane kurumları tarafından, bütün personeller yatan hastalara verilen yemek servisinden ücretsiz olarak yararlanacaklar, diğer hizmetlere sevk edilen personeller ise devlet memurları ile aynı yemek yardımını alacaklardır.

Türk silahlı kuvvetleri subay ve astsubaylar kadrolu personeller ile aynı mali haklara sahip olacaklardır.
Devredilmiş olan sözleşmeli personel hakkında düzenleme sadece 4b’ li personel içindir ve sadece 4b’ li personeller için bu düzenleme bölümündeki hükümler uygulanacak.

Mali haklar sabitlenecek. Yani izin, rapor, zam, tazminat v.b hizmetlerin toplam tutarı sabitlenecektir. Sağlık hizmetlerinin tazminatı da sabitlenecektir sağlık hizmetlerinin tazminatı bütçe ile ödenecektir. Fakat tazminat yada fark tazminatı bedeli döner sermayenin bütçesi ile ödenebilecek.

Eğer personel terfi eder ise, yükselirse, geriye dönük ücret farkları genel bütçe ile ödenecektir. Yurt dışından misafir olarak gelen askeri personele nöbet ücreti bedeli ödenecektir.Devredilen personele ek görev verilmiş ise artık ek görev ücreti ödemesi kaldırılacak. Ödeme yapılmayacak. Personel yurt dışına gönderilip lisans yapıyor ya da staj v.b görevler için gittiyse, yurt dışına gönderilen bu kişilerin yurt içi maaş birimi tarafından ödenecek ve yurt dışındaki maaşları da artık Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Merkez Teşkilatı ile ödenecek. Ordu evi için yapılan kesintiler yine eskisi gibi devam edecektir.

Personel eğer, sağlık birimleri ve sağlık birimleri üniversitesi arasında geçiş yapar ise bu kurum değişikliği sayılmayacaktır.
 


KAYNAK: Hemsire.Com

Son Güncelleme: 27.03.2019 22:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
DİKKAT! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen üye'ye aittir. Hemsire.Com yapılan yorumlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.