Sağlık Çalışanlarına El Kaldıran Beni Karşısında Bulur

Sağlık Bakanı Recep Akdağ sözlü ve fiziksel şiddete uğrayan sağlık çalışanlarının arkasında olduğunu bir kez daha dile getirdi.

08 Aralık 2016 Perşembe 16:13
Sağlık Çalışanlarına El Kaldıran Beni Karşısında Bulur

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ‘Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet uygulayanlar beni karşısında bulur.’ dedi. Ve sözlerini şu şekilde sürdürdü; ‘ Vatandaşımızın her zaman başımızın üstünde yeri vardır. Ama sağlık çalışanlarına yönelik şiddet uygulayan kim olursa olsun karşında Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı’nı, beni karşısında bulur.’’Sağlık çalışanlarına uygulanan her türlü şiddet Sağlık Bakanı olarak benim meselemdir

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yapmış olduğu açıklama ile sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının değerlendirdi. Yaptığı röportajda kamuoyunun ve medya kuruluşlarının bu konuda duyarlı davrandıklarını gördüklerini ve bunu takdir ettiklerini de dile getirdi. Bu durum ile başa çıkmak konusunda ciddi tedbirler alınarak adım attıklarını da bildirdi. Şiddet uygulayan kişilerin artık doğrudan tutuklandığına da değindi. ‘

''Eğer bir sağlık çalışanına şiddet uygulandı ve bunun sonucunda da sağlık personeli hafifte olsa yaralandı ise bu fiziksel şiddeti uygulayan kişi hemen tutuklanan ve yargılanacaktır. Bu atılması gereken ciddi bir adımdı'’ dedi.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarında yakından alakalı olduğunu da bildiren Sağlık Bakanı Akdağ şu şekilde konuşmasını sürdürdü. ‘ Bir kişiye bile şiddet varsa bu birinci dereceden benim meselemdir. Sağlık Bakanı olarak bizzat ben takip ediyorum. İnsanların birbirlerine karşı şiddet uygulamaları, bunu kim yaparsa yapsın çok çirkindir. Vatandaşımızın başımızın üstünde yeri var ama sağlık çalışanına sözel ya da fiziksel olarak şiddet uygulayan her kim olursa olsun, o birinci dereceden

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı’ beni karşısında bulur. Bu şiddet olayları bizim ahlakımız, inancımız ve geleneklerimiz ile uyuşmuyor.’ Bu konuşmaları ile de bu tür sorunlarla bizzat ilgilendiğini ve bunun Türk kültüründe yeri olmadığını da bildirdi.Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ‘Vatandaşımızın her zaman başımızın üstünde yeri vardır. Ama sağlık çalışanlarına yönelik şiddet uygulayan kim olursa olsun karşında Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı’, beni karşısında bulur.’’ dedi. Vermiş olduğu röportajda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını yakından takip edip ilgilendiğini belirtti. ‘Bir kişiye bile şiddet varsa bu birinci dereceden benim meselemdir.

Sağlık Bakanı olarak bizzat ben takip ediyorum. İnsanların birbirlerine karşı şiddet uygulamaları, bunu kim yaparsa yapsın çok çirkindir.’ dedi.


KAYNAK: Hemsire.Com

Son Güncelleme: 13.04.2019 18:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
DİKKAT! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen üye'ye aittir. Hemsire.Com yapılan yorumlardan hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.